analiz robotik
robotik sol yatay

ÜNLÜ ŞARKICI KALBEN EXPRES SHOW'DA MEHMET EFE DİNÇ'İN SORULARINI YANITLADI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜNLÜ ŞARKICI KALBEN EXPRES SHOW'DA MEHMET EFE DİNÇ'İN SORULARINI YANITLADI
ÜNLÜ ŞARKICI YAZAR KALBEN ANTALYA'DA SAHNE ÖNCESİ GAZETECİ MEHMET EFE DİNÇ'İN SORULARINI YANITLADI.

Değerli okurlarımız sevgili podcast dinleyicilerimiz Express Show kaldığı yerden devam ediyor. Birbirinden ünlü konuklar yine bu programda sizlerle buluşuyor. Belki biraz denize girer serinleriz, hayallerimiz olsa da çok sevdiğim değerli bir sanatçıyı programıma konuk alacağımdan Denizli’den çıktığımız gibi kendimizi Antalya’nın sıcağında bulduk. Programımızın bu bölümünü Antalya’da gerçekleştiriyoruz. Şahane sesi kendine has yorumları, yazdığı romanı ve daha bir çok projeleri konuşacağımız Kalben konuğumuz oluyor.


ANTALYA’YA SIK GELİYOR MUSUNUZ
Antalya daha ziyade 20’li yaşlarımın yeriydi. Şimdi biraz yaşlandığım için daha hızlı ve sıcak kalıyor. Konserler dışında Patara aşığı biriyim Patara’ya geliyorum ekim ayında genelde düzenli.


Yoğunsunuz konserler nasıl gidiyor peki ?
Artık herhangi müzisyen olarak veya sahne emekçisi olarak benim konserim iyi demenin bir anlamı yok çünkü hepimizin festivalleri, konserleri iyi olması çok kıymetli. Sadece birimizin yaptığı değil tüm sektörün yaptıkları çok kıymetli o yüzden hepimizin özgürce konser verebilmesini diliyorum. Biz genellikle çalışmaya uğraşıyoruz fakat bu fırsatları bulamadığımızda kendimiz yaratmaya uğraşıyoruz. Ben defalarca batan iflas eden bir müzisyenim, tekrar müziğe yatırdığım için kazandım her şeyi o yüzden de uğraşıyoruz.


Sizinle röportaj yapacağımızı duyurduğumuzda sevenlerinizden en çok aldığımız sorular arasında yeni bir proje var mı sorusu oldu bizde. Sormuş olalım sevenlerinizi yeni projeler bekliyor mu ?
Ocak ayında henüz üzerinden 8 ay geçti bir roman ve bir albüm çıkardık. Albümüz de 13 tane orijinal beste var ve bir romanı var albümün, açıkçası yeni bir şeyi sadece benim canım çektiği için yapacağım 13 şarkılık bir albüm yaptık . Pop yıldızları, bir tekli yapabilmek için 6 ay uğraşıyor, biz 13 şarkılık bir albüm yaptık

/Kalben farkı olsa gerek ?/
Bir farkta değil sadece biz öyle ifade etmek istedik. Ekipçe bir romanın müziği olmasını istedik. Aynı zamanda kendimizi de anlatmak istedik, pandemi gibi korkunç değersiz bir süreçten çıktıktan sonra müzisyenler olarak o yüzden albüm yaptık. Sevenlerim gerçekten 21.yüzyılın tüketim dinamiklerine çok alışkın oldukları için onları tatlı yanaklarından öpüyorum. Dilerim 13 şarkıyı birden tüketip bunları sormuşlardır eğer öyleyse çok mutlu olurum.

Günümüz artık dijital medyayı daha sık kullanır hale geldi , şarkılarınızı artık YouTube,ta paylaşıyorsunuz eski ve yeniyi kıyaslayacak olursak neler söylersiniz ?

Günümüzde insanların istedikleri şeyleri artık büyük para babalarına kalmadan icraat etmeleri harika tatlı bir şey öncelikle. Yine de bakıldığında tüm tarih boyunca sanatsal üretimden geride kalan şeylere bakıldığı zaman üzerinde düşünülmüş emek verilmiş ve bir

şekilde altı fikirlerle hayallerle gerçekten başka sanat eserlerine atıfta bulunacak kadar derinlikli sembollerle doldurulmuş olan eserlerin geride kaldığını ve insanları yüzyıllardan etkilemeye devam ettiğini görüyoruz o yüzden şuandaki üretim biçimlerinden bizlere ne kalır bilemiyorum şu anda insanların dinledikleri şeyleri takip etmiyorum genelde, edemiyorum çünkü kendi zevklerim var o yüzden de kendi sevdiğim şeyleri takip ediyorum daha ziyade.

Sizinle ilk kez röportaj yapıyoruz bir çok kez aynı ortamda denk geldik ama tanışmak gibi bir fırsatım olmamıştı. O zamanlardan beri bir gün röportaj yapacak olursak mutlaka şunu sormak istemiştim, Üretim sürecin nasıl işliyor?

Romanımın insanlarla buluşması beni çok mutlu ediyor, roman dediğimiz zaman bile gülümsüyorum hemen. İnsanlar romanım ile sosyal medyada hikayeler atıyorlar havuz başında veya bulundukları yerde bu beni çok mutlu ediyor. Yazım süreci çok uzundu romanın, yıllara yayıldı albümlerde daha hızlı oluyorum ama roman daha farklıydı. Tabi edebiyat üretiminde müzik kadar hızlı değildim, iyiki de öyle değildim böylelikle gerçekten içime sinen ve istediğim insanlarla paylaştığım bir şey ortaya çıktı.
Müzikte toyluklara düştüğümüz hatalarımızın olduğu oldu, insanların yörüngelerine girip istemediğim kararlar verdiğim oldu o yüzden edebiyatta çok daha farklı bir ritim süreci var; daha uzun, daha derinlikli, daha düşünceli, sürekli, daha silip yazan baştan müzik ise daha kendinden emin, daha ne yaptığını bilen, daha tez canlı ve heyecanlı yaklaşım diyebilirim.


Peki özel hayatınızda insan bazen ve “Keşke bu işe girmeseydim” der ya sizde de hiç pişmanlık duydunuz mu? Keşke………. Dolduracak olursanız ne yazardınız ?

Tabiki ,Keşke benim memleketimde bütün insanlar eşit ve özgür olsa.


Özel hayatınızda müzik dışında neler yapıyorsunuz ?


Dağ yürüyüşleri yapıyorum, imza günleri düzenleniyor, fotoğraf çekiyorum analog arkadaşlarım hayallerine yardımcı olmaya çalışıyorum. Kadın dayanışmasının bir parçasıyım kurumlarla iç içe bir şeyler yapıyorum, kitapçıları geziyorum.


Hayranlarınız ile iletişiminiz nasıl, kolay ulaşabiliyorlar mı sizlere ?
Bende onlara hayran olduğum için evet, aramızda tatlı bir bağ olduğu için kolay mı bilmiyorum ama birbirimizi anladığımızı düşünüyorum. Her günüm, her anımda birbirini tutmuyor. Bende bir insanım sonuçta robot değilim.


Çok teşekkür ederim programıma katıldığınız için.
Ben teşekkür ederim bizi davet ettiğiniz için.

MEHMET EFE DİNÇ ANTALYA

BURÇİN ALP DENİZLİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRAB’dan ÖNEMLİ BIR DETAYÖnceki Haber

TÜRAB’dan ÖNEMLİ BIR DETAY

DENİZ SAVCI ' DAN İLK SİNGLESonraki Haber

DENİZ SAVCI ' DAN İLK SİNGLE

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar