analiz robotik
robotik sol yatay

ZORBALIĞA DUR DEMEK İÇİN PROJE HAZIRLADILAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ZORBALIĞA DUR DEMEK İÇİN PROJE HAZIRLADILAR
Mustafa Asım Cula orta okulunun müdürü Kenan YAZICI liderliğinde yeni bir proje başarısı elde edildi. Proje yürütücülüğünü Ebru Burcu Çimili Gök 'ün yaptığı  “zorbalığı önlemek için arabuluculuk atölyeleri” isimli projesi dikkat çekti.

Mustafa Asım Cula orta okulunun 2019 yılında kabul edilen  “zorbalığı önlemek için arabuluculuk atölyeleri” isimli projesi dikkat çekti. akran zorbalığı ve siber zorbalığı önlemek için hazırlanan ve yürütülen projede okul öğretmenleri zorbalığı önlemek için drama yöntemleri, çatışma ve stres yönetimi, siber zorbalık ve akran zorbalığını tanıma, Çevrimiçi güvenlik, sosyal medya tuzakları gibi konularda eğitim almak üzere İspanya ve Macaristan’a gittiler.

Bu eğitimlerin ardından okulda faaliyete geçirdikleri atölyelerle zorbalığı önleme çalışmaları yaptılar. okul müdürü Kenan Yazıcı “ projenin daha geniş kitlelere ulaşması için çevre okullarla ve üniversite ile işbirlikleri planladıklarını”belirtti.

Proje kapsamında çekilen ve öğrencilerin rol aldığı “uzlaşma” isimli kısa film projenin youtube hesabında yayına girdi. Zorbalığa farkındalık yaratmak için düzenlenen “zorbalığa karşı bir şiir de sen oku” isimli etkinlik sonucunda öğrencilerin seslendirdiği şiirlere de yine projenin sosyal medya hesplarından ulaşılabileceğini belirten proje yürütücüsü Ebru Burcu Çimili Gök  "zorbalığın öğrencilerim eğitim hayatını, akademik başarılarını, sosyal hayatlarını olumsuz etkileyen ve önüne geçilmesi gereken önemli bir problem olduğunu" ekledi.

Proje ekibi il Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, İlçe Milli Eğitim müdürü Kenan Yavuz, projelerden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş’ı makamlarında ziyaret ederek proje hakkında açıklamalarda bulundular.

Proje ile ilgili detaylara ulaşmak isteyen okuyucularımız okulu ziyaret ederek bilgiye ulaşabilirler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
NASİPSE OLUR 2 GELİYOR!Önceki Haber

NASİPSE OLUR 2 GELİYOR!

" CENK TÜRK YANMADIN MI ? DİYOR "Sonraki Haber

" CENK TÜRK YANMADIN MI ? DİYOR "

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar