analiz
robotik sol yatay
ZEYNEP K.

ZEYNEP K.

Mail: zkepek@antalyadanhaber.net

KİRALAR NEREYE KOŞUYOR

Fiyat pahalılığı her alanda kendisini gösterirken özellikle Antalya’da daha da katlanarak devam ediyor.

Dairelerin ortalama fiyatları her geçen gün artıyor.Özellikle büyük şehirlerde kiracılarla evsahipleri arasındaki kavgalar arttı.

Bu artışlardan sonra bodrum katlara ilgi daha da arttı, çünkü fiyat olarak normal dairelerin kirasını karşılayabilmek zorlaştı. Yasal olmamasına rağmen birçok evsahibi “kiralar çok arttı bahanesiyle” %100’e varan artışlar yaparak , kiracıyı çıkarıp evi daha yüksek fiyatla başkasına kiralama peşine düştü.

Bu durum öyle bir hal aldı ki ev bulmak için mesai harcamak durumunda kaldı insanlar. Öyle ki artık  kendi evinin odasını kiraya vermeye başladılar, dükkanlarını eve çevirdiler ama yine de talep karşılanmış değil.

Peki ya sadece kiracılarmı mağdur ?

Tabi ki bu durumu kullanan kiracılarda yok değil. Ödeme yapmadan giden, evin eşyalarına zarar veren kiracılarda ev sahiplerini mağdur ediyor.

Sonuç olarak  devletin, hem kiracıları ,hem ev sahiplerini karşı karşıya getirmeyecek çözümler bulması gerekiyor .

Aslınad artan fahiş fiyatların yanı sıra düzeni bozan vicdanımız.

İnsanın vicdanıdır kendisini yargılayan. Ondan dolayı vicdansızlık el aldıysa insanı malesfki yapabilecek bişey kalmıyor. Araç fiyatlarına dur diyen kanun kanun açığını bulan vicdansızlara karşı. %25 ev kirasına zam yapılabilir denen kanuna karşı elden para alan ev sahibi ile evden çıkmamak için uğraşan kiracıya karşı.

Varın gerisini siz hesap edin...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar