analiz
robotik sol yatay
Gülşen ETÇİ

Gülşen ETÇİ

Mail: gulsenetci@gmail.com

Oh Hayat Sana Güzel

Son zamanlarda herkesin dilinde bir hayat sana güzel dolanmış gidiyor. Bu aşamada sormak istediğim neden hayat karşısındaki insana güzel olsun ki, hayat size de güzel olsun, herkes mutlu olsun hayatında …
Antalya da yaşıyorum ve bayram tatili için  kardeşimi ziyaretine Muğla’ya gittim, çevremdeki telefon konuşmalarından tut da, kendi aralarındaki şakalaşmaya kadar herkesin dilindeki 'oh hayat sana güzel' cümlelerine şahit oldum.Diğer taraftan sosyal medya hesabımdan paylaştığım ege yöresinin güzelliklerinin olduğu resimlerden de geri bildirimler yine hayat sana güzel şeklindeydi.
Ve bu durum çok dikkatimi çekti, ondan önce düşünürdüm ki sadece çevremdeki insanlar öyle konuşuyor. Hayat sana güzel kalıplaşmaya ve trend cümle mi olmaya başlıyor acaba  ? Ve herkesin bu cümleyle tam olarak demek istediği ne?
Kendileri gezmeye vakit ayıramıyorlar mı ? Yoksa insanlar eğlenmeyi mi unuttular bu hayat telaşında? Yoksa kendi hayatlarının diğer kişilere göre zor olduğunu düşünme algısı mı var? Yoksa insanlar başkalarının  hayatlarına mı özeniyor ve yaşadıkları hayatın farkında değiller mi? Yoksa insanların öylesine laf olsun diye kullandığı bir cümle mi? Bütün bunların detaylı bir şekilde irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum.
 
Bu konuyla ilgili diğer söylemek istediğim hayat sana güzel diyenlere; evet , hayat bana güzel,
 hayat size de güzel olsun, diyorum.
Çünkü inanıyorum ki ağzımızdan çıkan kelimelerin hayatımızı çok yakından etkilendiğine ve pozitif enerji olarak söylediğim cümlenin veya kelimenin bana geri döndüğüne inanıyorum . Ve yine  karşımdaki insana bir olumlu cümle gönderip, o kişinin zihnine hayat güzel mesajını gönderdiğime inanıyorum.  Belki insanlar ben böyle söyleyince ilk başta yadırgayabilirler, belki de onların durmak istediği bazen yok ya neden bana güzel olsun diye şikayetle başlayan cümleler de olabilir.
Bu da belki onlar için; Way be ben onu eğleniyor zannediyordum ama hiç öyle değilmiş diye düşündürebilir.Ve  oh karşıdaki de zorluk çekiyor diye bir rahatlama hissine de yol açabilir. Evet bu durum belki karşı taraf için ilk başta rahatlatıcı olsa da , karşısındakinden aldığı negatif cümlelerden kötü enerjiyi almış oluyorlar ve onlar bir süre sonra birikerek, onlar da kendi hayatları için olumsuz tavırlar sergileyemeye başlıyorlar. Burada olan olay  körle kalkan şaşı kalır , ya da bana arkadaşını söyle , sana kim olduğunu söyleyeyim oluyor.
Yani biz fark etmesekte karşımızdaki kişilerden illaki etkileniyoruz.Bu durumu ilk başta fark etmeyebiliriz, ama zamanla kurduğumuz cümlelerde, gösterdiğimiz tepkilerde görebiliriz. 
Diğer taraftan olumsuz söyleyen kişiye dönersem de hayatı güzelse bile , sırf karşı tarafı tatmin etmek için söylediği olumsuz cümleler zihninde dolaşıp durur ve kendi kendine kötü enerjiyi hayatına almış olur diye düşünüyorum...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar