analiz
robotik sol yatay
İlknur GÜLMEZ

İlknur GÜLMEZ

Mail: gulmezilknur90@gmail.com

YANDIK Kİ NE YANDIK !

Yanıyoruz Fuat Abiiii diye haykırasım geliyor. Belki bir filim repliğiydi ama esahtan yanıyoruz. Özellikle yaz mevsiminde Antalya’nın çok sıcak olduğunu biliyoruz. Bu yıl başka bir sıcaklık söz konusu.  Son zamanlarda hissedilen sıcaklık gerçekten çok yüksek derecede . Klimasız ortamda oturamaz hale geldik.Klimasız yaşanmaz durumdayken birde yangınların başgöstermesi iyice canımızı sıkmaya başladı. Bir yanımızda Manavgat yanarken diğer yanımız Kemer'de alevler yükselmeye başladı.  Yukselen her alev yüreğimize değiyor. Yanan her ağacımzı geleceğimizden eksiliyor. Nice canlıları birlikte götürüyor alevler. Canımız yanıyor yüreğimiz kanıyor ve dile getirmek vatan borcum diyorum.

Yükselen sadece sıcaklık olmadı ne yazık ki . Elektrik faturalarımız da inanılmaz yükselişte . Market alışverişimiz yükselişte.... Yakıtttan bahsetmeye gönlüm elvermiyor. Bu yükseliş evimizi yakmaya başlayacak. Değinecek çok şey var ama sabırla yarınları bekliyoruz.

Biz yinede güneşe dikkat edelim. Herşeyin başı sağlık. Güneş kremsiz adım dahi atmayalım dışarıya. Hele hele uzmaların uyardığı gibi özellikle 11.00 ile 17:00 arası mumkun olduğunca dışarı çıkmayalım, çıkmamız gerekirse bile korunaklı olalım. Özellikle kadınlar sıcaklık cildimizi çok yıpratıyor en azından yüzümüz güzel kalsın değil mi . Şaka bir yana gerçekten uzmanların da önerisiyle iş çok tehlikeli hal almaya başladı ve sıcaklar bütün her şeyi etkiledi. Resmen, hayat durdu ve bir çok şeyi erteledik. Sahiller doldu taştı serinlemek için hiç bir yer kalmadı işin kötüsü insanlar çok fazla olduğu için rahat bir şekilde de dolaşamaz hale geldik. Çok sıcak olduğu için çok fazla su kaybediyoruz ve bununla birlikte lityum ve statin içeren ilaçlar kullanmamamız gerektiğini söylüyorlar. Umarım çok daha serin günlerimiz olur hoşçakalın …

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar