analiz
robotik sol yatay

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında,

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında,
Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, korona virüs salgınının başladığı tarihten itibaren bugüne kadar yapılan toplam filyasyon sayısının bugün itibariyle 177 bin 948 olduğunu belirterek, "1-30 Kasım ayında ise 63 bin 721’dir. Yine salgının başlangıcından bugüne kadar KYK Sahra Hastanesinde kalan hasta sayımız 577 kişidir. 1-30 Kasım ayında ise izolasyona uymayan pozitif hasta sayısı 138, temaslı kişi sayısı ise 232 kişi olup toplamda 370 kişidir. Kasım ayında KYK’ya giriş yapıp taburcu olan kişi sayısı 65, Kasım ayında giriş yapıp şuan kalanlar ise 11 kişidir" dedi.

"Sağlık çalışanımız göreve hazır"
Çalışmaların, başlangıçtan bugüne kadar Antalya Valiliği koordinasyonuyla yürütüldüğünü ifade eden Hülür, “Başta İl Sağlık Müdürlüğümüz, olmak üzere kamu ve özel tüm kurum ve kuruluşların, yerel yönetimlerin ve STK’ların işbirliği ve üstün çabasıyla yürütülüyor. Her bir sağlık çalışanımız büyük bir özveri ile görev için hazır. Yoğun bakım yataklarımız ve izolasyon odalarımız hastalarımızı sorunsuz olarak kabul ediyor. Buralarda çalışan sağlık personelimizi korumak amacıyla her türlü kişisel koruyucu ekipmanlarını eksiksiz olarak temin ediyoruz” dedi.
"Pandemi Bilim Kurulu düzenli olarak toplanıyor"
Dr. Hülür, kurumlar arası işbirliğinin ilk günden bu yana sürdüğünü belirterek, “Antalya Valimiz Ersin Yazıcı başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu sık sık toplanarak ilimizde alınması gereken önlemlere ilişkin çok önemli kararları alarak uygulamaya koydu. Bu kurulda bugüne kadar 103 karar yayınlandı. Yine valimiz başkanlığında İl Pandemi Koordinasyon Kurulu ve İl Pandemi Bilim Kurulu oluşturuldu. Bu kurul düzenli olarak toplanıyor kararlar alıyor. İl Sağlık Müdürlüğü olarak bakanlığımızın talimatı ile İl Pandemi Operasyon Merkezimizi oluşturduk. Ekiplerimizi kurduk. Bu merkez 7/24 çalışıyor, tüm olası vakaları takip ediyor. Denetim ekiplerimiz bu süreçte, Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu kararlar uyarınca evde izolasyon kararı verilmiş olan Covid-19 (+) hastalarının 10 gün ve bu hastaların temas ettikleri kişilerin 14 gün süre ile ikametgahlarında sıhhi gözlem altına alınmasına yönelik denetimler yapıyor” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muratpaşa Belediye spor Kadın Hentbol Takımı, ligin 9’uncu haftasında Giresun temsilcisi Görele Belediyespor’u ağırlayacak.Önceki Haber

Muratpaşa Belediye spor Kadın Hentbol Ta...

Hemşirelik Fakültesi Dünya Engelliler Günü’nüne Teknoloji ile vurgu yaptıSonraki Haber

Hemşirelik Fakültesi Dünya Engelliler G...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar